S.E.O

SEO Hizmeti konusuna teknik terimler yerine sade bir şekilde anlatmak gerekirse;Herhangi bir sektörde web site sahibisiniz ve milyonlarca kişi internete bağlandığı halde web sitenizi ziyaret etmiyor. Bir türlü potansiyel müşterilerinize ulaşamıyorsunuz. Üstelik tonlarca para verip özel yazılımlarla yaptırdığınız web sitesinden kimsenin haberi yok. İşte tamda burada SEO çalışması yapmak gerekiyor. Hep birlikte SEO HizmetiSEO Uzmanı ve SEO Analizlerini yalın bir dille örneklerle anlayalım;

SEO UZMANI

Arama motorlarında rakiplerinizi geride bırakarak sizi ilk sıraya çıkartacak kişiye SEO Uzmanı denir.  Bu uzmanın ilk işi, firmanız hakkında sizden bilgi alarak web sitenizi incelemek ve sonrasında, firmanızın rakiplerini tespit ederek gerekli analizleri ortaya çıkartmaktır.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              SEO Uzmanı rakip analizi sürecini ne kadar başarılı şekilde tamamlarsa web sitenizin ziyaretçi alması, ziyaretçilerin müşteriye dönüşmesi konusunda o kadar güzel bir yol haritası çizmiş olur. SEO Uzmanlarının düştükleri hataların en başında sadece “Rakip Analizi” yaparak kolları sıvamak olur. Profesyonel ekibimiz önce hizmet satın alan firmayı tanır, firma yetkilileri ile görüşme sağlar, firmanın web sitesini inceler, eksiklikleri listeler ve raporlar daha sonra “Rakip Analizi” yapar.

SEO Uzmanı, arama motorlarından ilk önce Google’ın SEO konusundaki kurallarına uymalıdır.  Google sektörün %80 elinde tuttuğundan bu hususa ziyadesi ile dikkat edilmesi gerekir.

SvbAjans'Da SEO Stratejisi
SEO Uzmanlarımız, önce müşterimizin neye ulaşmak istediğini anlamaya çalışır sonra müşterimizin önüne şeffaf şekilde seçenekler sunup SEO konusunda izlenecek yolları anlatılır. Ülkemizde genelde “Anahtar Kelime” bazlı çalışmaların popüler olduğu bir gerçektir. Bir çok forum ve YouTube içeriği “Anahtar Kelime” bazlı kaynağı olmayan dayanaksız şekilde SEO çalışmalarını tavsiye eder. Penta Yazılım SEO Uzmanlarımız bunun yeterli olmadığını tecrübeleri ile kanıtlamıştır. Biz “Anahtar Kelime” bazlı SEO çalışması yaparken mutlaka Sosyal Medya Hesaplarınızı, Web Sitenizin tasarımını, Web Sitenizin Güvenliğini, Web Site içeriklerini, hepsini kapsamlı şekilde ele alıyor, SEO ya uygun hale getirip “Genel Bazlı SEO Çalışması” yapıyoruz. Günü kurtarmak yerine otoriter her konuda trafik sağlayabileceğiniz bir çalışma yapıyoruz. Özetle ; SEO Uzmanlarımız Neler Yapar? İlk işimizi sizi tanırız, firmanızın işleyişini öğreniriz, web site içeriklerinizi baştan sona kontrol ederiz. Bir bütün olarak firmanızı detaylandırırız ve raporlama işlemini gerçekleştiririz. Web sitenizde tasarımsal veya içerik konusunda bir eksiklik varsa hemen iyileştirmeleri gerçekleştiririz. Rakip firmaları, sizi araştırdığımız ve detaylandırdığımız gibi araştırırız sonuçları rapor haline getiririz. Rakip firmaların eksikliklerini, belirleriz bu eksiklikler üzerinden üstünlük kurarız. Rakip analizi sonucu izleyeceğimiz yol ve süreç hakkında sizi bilgilendiririz. SEO Uzmanlarımızın yanında, Web Yazılım ve Tasarım Uzmanı ekibi de görevlendiririz, tasarım konusunda SEO’yu kötü etkileyen bir hata varsa hemen düzeltiriz. Güvenliği konusunda yine SEO’yu olumsuz etkileyecek bir sorun varsa güvenlik açıklarını anında kapatırız. SEO engellerini ortadan kaldırmadan asla çalışmalara başlamayız. SEO çalışmaları sonunda %100 şekilde eskiye göre verim alacağınızı garanti ederiz ve gerekli raporları anlayabileceğiniz şekilde size sunarız.
Siteniz İçin SEO Hizmeti Şart Mı?
Elbette ki bir web sitesi ne kadar güzel tasarlanırsa tasarlansın, mutlaka SEO çalışmasına muhtaçtır. Profesyonel projeler için profesyonel el ile SEO hizmeti almak şarttır. Dijital Ajansların bile bir çoğu bu hizmeti almakta ve bu hizmetin avantajlarından faydalanmaktadır. SEO Hizmeti sadece “Backlink”, “Anahtar Kelime” gibi kalıplaşmış çalışmalara sıkıştırılmamalıdır. SEO Hizmeti alırken mutlaka detaylıca hangi işlemlerin yapılacağını öğrenmeniz gerekir. SEO çalışmaları mutlaka bir bütün olarak ele alınmalıdır. Mevcut içeriklerinizin iyileştirilmesi gerekebilir, web sitenizin tasarımları ile oynanması gerekebilir, güvenlik açıkları varsa kapatılması gerekebilir. SEO geniş bir hizmettir. Bu nedenle tüm bu hususlar araştırılarak hizmet satın alımı gerçekleştirilmelidir.
SEO Hizmeti
Kurumsal SEO Hizmeti, web siteleriniz için en akıllıca iş olacaktır. Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi, potansiyel müşterileriniz ile buluşturmanın en güzel ve en etkili yolu bir SEO Hizmeti satın almaktır. Penta Yazılım müşterilerinin web tasarımlarını yaparken SEO kurallarını göz ardı etmemektedir. SEO uygun çalışmalar yapmaktadır. Bunun yanı sıra ayrıca SEO Hizmeti almak isteyen müşterilerine de önem vermektedir. Sürecin en başından en sonuna kadar müşterileri ile iletişim halinde olmakta, süreç hakkında düzenledikleri raporlar ile sürekli bilgi vermektedir.
Profesyonel SEO Hizmeti
Sosyal Medya Danışmanlığı hizmetlerimiz içerisinde olan dijital pazarlama konusuna oldukça önem veriyoruz. Dijital Pazarlamanın en yoğun olduğu yerler hiç şüphesiz sosyal platformlardır. Sosyal medya hesaplarınızı yönetirken, Google Adwords, Google Haritalar, SEO Çalışmaları, Programatik Reklamcılık konularına gerekli titizliği gösteriyor ve firmanıza bu konular hakkında bilgiler veriyoruz.
SEO Danışmanı
SEO Hizmeti işin ehli uzman kişiler tarafından yürütülmesi gerekir. Mutlaka bu konuda uzmanlaşmış, tecrübe edinmiş referansları olan kişiler tarafından yapılmalıdır. Ekibimiz bu hizmeti yerine getirirken zaman zaman Yazılım konusunda bilgi sahibi olan diğer ekiplerimize başvurmaktadır. SEO Hizmeti konusunda ne kadar titiz davrandığımızın göstergelerinden bir tanesi de mükemmel uyum içerisinde çalışan ekiplerimizdir.

Sıkça Sorulan Sorular - Seo

Arama Motoru Optimizasyonu ile sitenize daha fazla ziyaretçi çekebilir ve rekabetin yoğun olduğu internet ortamında sitenizi markalaştırabilirsiniz. Ancak bunu başarabilmeniz için profesyonel bir destek almanız gerekir. İngilizce olarak Search Engine Optimization olarak tanımlanan SEO teknikleri bunun için çok önemlidir. Bu durumda atacağını en doğru adım uzman bir SEO firmasına başvurmak olmalıdır. Ancak bu şekilde arama motorları bazında daha üst sıralara çıkabilir ve günlük ziyaretçi trafiğinizi arttırabilirsiniz.


Arama Motoru Optimizasyonu alanında başarı yakalamak isteyen birçok web sitesi maalesef yanlış tekniklerden dolayı çok alt sıralara gerileyebilir. Bunun en büyük nedeni site içeriklerinin SEO kriterlerine uygun olmaması ve anahtar kelime kullanım oranının hatalı olmasıdır. İşini şansa bırakmak istemeyen büyük web siteleri ise bu işi profesyonel SEO firmalarına yaptırarak başarıya ulaşmıştır.
SEO hizmeti almak ve web sitesini arama motorlarında daha üst seviyelere çıkarmak isteyen kişiler SEO fiyatları hakkında çeşitli araştırmalar yapmaktadır. Bu durumda SEO nedir ne işe yarar gibi soruların cevaplarının tam olarak ne anlama geldiğinin öğrenilmesi gerekir. Ancak SEO nedir sorusuna açıklık getirildiğinde alınacak olan SEO hizmetine ödenecek ücret makul bir hale gelir. Yoksa Organik SEO nedir gibi konular hakkında bilgisi olmayan kişilerin web dünyasında başarılı olmaları beklenemez.


SEO açılımı nedir derseniz; teknik olarak şöyle cevap verebiliriz. Halk arasında daha çok, google dostu, google’da üst sıralara çıkmak olarak tabir edilen SEO, arama motoru optimizasyonudur. İngilizce karşılığı ise, Search Engine Optimization yani arama motoru optimizesi anlamına gelir. Google SEO çalışmaları yapmak çok fazla teknik detayları içerdiği için ancak uzman desteğiyle yapılabilir. Bunun için de SEO Türkiye ve tüm dünyada her geçen yıl farklı parametreler ışığında gelişme göstermektedir.
SEO nasıl yapılır sorusu, yeni bir web sitesi açmak isteyen kişilerin en fazla merak ettiği konuların başında gelir. Google SEO ayarları hakkında bilgi almadan ve diğer detayları öğrenmeden SEO yapmak oldukça zordur. Bu nedenle kısa süre içinde başarı elde etmek isteyen web sitesi sahiplerinin profesyonel destek almaları gerekir.


SEO uzmanı olan firmalar her geçen gün kendilerini geliştirerek, google SEO yapılarının en güncel versiyonlarını uygularlar. Eğer internet üzerinden mal ve hizmetlerinizi tanıtacağınız bir web siteniz varsa mutlaka SEO desteği almak zorundasınız. Böylece web sitenizi arama motorlarında üst sıralara taşımanız ve marka bilinirliğiniz de arttırmanız kolaylaşır.
+
+
Site içi SEO, web sitenizde kontrol edebildiğiniz ve değiştirebildiğiniz her şeyle ilgilidir. Bu nedenle öncelikle İÇ SEO çalışmalarını yaparak işe başlayabilirsiniz. Bunun için, profesyonel SEO ajanslarıyla çalışmak ve teknik destek almak en önemli noktalardan biridir. Peki, tam olarak site içi SEO nedir ve nasıl yapılır?  SEO konusunda bilginiz varsa bunu işlemleri kendinizde yapabilirsiz. Ancak bu uzun ve oldukça fazla vakit alan işlemlerdir. Daha kısa bir süre içinde başarıyı hedefliyorsanız SEO çalışmalarını uzman bir ekibin eline teslim etmeniz gerekir.


SEO çalışmaları, site içi SEO ve site dışı SEO olarak iki farklı şekilde gerçekleştirilir. On page SEO dediğimiz iç SEO çalışmaları ilk aşamada yapılması gereken işlemlerdir. Daha sonra marka bilinirliği, sosyal medya paylaşımları, backlinkler gibi site dışı SEO çalışmalarına geçilir. Web sitenizin arama motorlarında sıralama alması ancak bu iki işlemin paralel yapılmasıyla gerçekleşir.
Site dışı SEO çalışmalarınız ne kadar kaliteli ve kapsamlıysa arama mortlarında üst sıralara çıkmanız da o kadar hızlı olur. SEO çalışmalarının %65’lik kısmını oluşturan site dışı SEO, bu nedenle büyük bir öneme sahiptir.  Burada hemen aklınıza site dışı SEO nasıl yapılır sorusu gelebilir. Bunun kısaca açıklayacak olursak; site dışı SEO çalışmaları backlink almanızla ilgilidir diyebiliriz.
 
SEO çalışmalarında sıklıkla duyulan Off page SEO yani site dışı çalışmalarının başarısı sitenizin de başarısını gösterir. Site dışı çalışmalar blog, haber, forum, video, sözlük ve sosyal medya paylaşımları gibi birçok çalışmadan oluşur. Sektörel haber ve bloglardan tanıtım yazısı almanız ve yazılar içinde sitenize referans bağlantılar vermeniz sitenizi üst sıralara taşıyacaktır.
Geri Yukarı
Kapatma Yakınlaştırmak
Context Menu is disabled by theme settings.
EnglishTurkish
Hemen Ara